0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Кралската Виолетова Ултра Перформанси Маст НЛГИ 2, оз

Кралската Виолетова Ултра Перформанси Маст НЛГИ 2, оз

DEN 2.33
Достапно е за нарачката

Од стоката

Кралската Виолетова Ултра-Перформанси Маст (UPG) е високи перформанси, повеќенаменски, алуминиумски комплексни, синтетички ep маст што значително го зголемува животот на лежиштето и сигурноста на опремата. Исто така, ги прави лежиштата помазни, поладни и потивки. UPG е одличен избор за широк спектар на апликации, вклучувајќи лежишта, У-споеви, подмачкани компоненти на суспензијата и општа намена. Нуди извонредни перформанси на екстремен притисок и одлична отпорност на емулзија со миење вода и вода. УПГ е стабилен на високи температури. Исто така, има одлична отпорност на оксидација за продолжен работен век и да обезбеди маргина на безбедност помеѓу интервалите за подмачкување. Кралската Виолетова Ултра Перформанси 01312 Маст НЛГИ 2, 14 мл. Се справува со екстремни оптоварувања. Ја намалува топлината. Го намалува абењето. Ги намалува работните температури. Ги намалува вибрациите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.