0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Континентал ВикингКонтакт зима 205 70R 100T XL Патнички гуми се вклопуваат: 1998- Хонда CR-V EX, 1997- Buick Century Custom

Континентал ВикингКонтакт зима 205 70R 100T XL Патнички гуми се вклопуваат: 1998- Хонда CR-V EX, 1997- Buick Century Custom

DEN 3.33
Достапно е за нарачката

Од стоката

Достапно попуст! Добијте до 110 УСД назад на избраниот континентален Tire Soffer што важи до 31 август 2023 година на /промоција Континентална ВикингКонтакт 7 205 /70 R15 100 T XLOVERVIEWCONTINENTINENTAL VIKINGCONTACT 7 е насочена зимска гума што им овозможува на возачите да ја преземат контролата од зимата. Оптималната рамнотежа на флексибилноста и вкочанетоста обезбедува влечење на лизгавите патишта и подолг живот. Нордичкото соединение за шара овозможува врвен зафат во влажното време. Додаток на масло од масло од репка ја одржува гумата флексибилна во екстремни ладни услови за постојан зафат. Дизајнот на моделот го намалува ризикот од хидропланирање на влажни, слаби патишта со ефикасно отстранување на водата. Напредните зафатнини и 3Д -сипите обезбедуваат моќна влечење и сопирање на патишта со мраз и снег. Fits : 2007-09 Dodge Caliber SE 1998-2004 Toyota Sienna CE 1997 Honda CR-V LX 2010-11 Dodge Caliber Express 1992-99 Buick Lesabre Custom 2000 GMC Jimmy SLS 1998-2002 Subaru Forester L 1998 Subaru Legly GT Limited 1994-2003 Grand Prix Pontiac SE 1998 Ford Windstar 3.0 L 2012 Dodge Caliber SE 1999 Subaru Legacy Outback Limited 1997-2001 Chevrolet Lumina Base 1995-96 Chevrolet Lumina LS 1989-93 Cadillac Deville Base 1996-99 Oldsmobile 88 Royale Ls 1999-2000 Ford lx 1989 1989 -97 Ford Thunderbird LX 1988 Suzuki Samurai JX 1995-97 Ford Windstar Base 1998 Buick Regal 25 -годишнината издание 1997 Subaru Legacy Outback Limited 1996 Buick Regal Olympic Gold Edition и повеќе -Додадете го вашето возило на нашата вклопување во виџетот за да проверите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.