0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Финансиска Криптографија и Безбедност На Податоците : Работилници на ФК, РЛКПС, WECSR и WLC 2010, Тенерифе, Канарски Острови, Шпанија, 25-28 јануари 2010 година, Ревидирани Изб?

Финансиска Криптографија и Безбедност На Податоците : Работилници на ФК, РЛКПС, WECSR и WLC 2010, Тенерифе, Канарски Острови,

DEN 879.84
Достапно е за нарачката

Од стоката

Овој том ја содржи работилницата постапка на придружните работилници На 14-та Меѓународна Конференција За Финансиска Криптографија и Безбедност на Податоци 2010 година, одржана На Тенерифе, Канарските Острови, Шпанија, 25-28 јануари 2010 година. Финансиска криптографија и Безбедност На податоците е главен меѓународен форум за истражување, напреден развој, образование, истражување и дебата во врска со обезбедувањето информации, со спецификации?фокусирајте се на комерцијални контексти. Ц-ферент ги опфаќа сите аспекти на обезбедување трансакции и системи и особено ја поттикнува оригиналната работа фокусирајќи се и на основните и на применетите распоредувања во реалниот свет на сите аспекти околу безбедноста на трговијата. Три работилници беа ко-лоцирани СО ФК 2010 : Работилницата За Криптографски Протоколи Од Реалниот Живот И Стандардизација(РЛКПС), работилница за Компјутерска Безбедност (WECSR) и Работилницата за Лесна Криптографија За Уреди Ограничени Со Ресурси (WLC). Интимна и шарена по традиција, висококвалитетната програма не беше единствената атракција на ФК. Во минатото, конференциите на Фк се одржуваа на високо истражувачки-синергетски локации како Што се Тобаго, Ангвила, Доминика, Ки Вест, Гвадалупе, бермуди, Големиот Кајман и Козумел мексико. 2010 беше ?прва година кога конференцијата се одржа На Европско тло, на шпанските Канарски Острови, Во атлантските води, неколку милји низ Мароко. Над 100 истражувачи од повеќе од 20 земји присуствуваа • ИСБН : 9783642149917 • Формат : Мека • Датум На Објавување : 2010-08-10.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.