0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Здравствена Градина Класичен Целосно Природен Засладувач На Овошје Од Монах, пакување, 8. Оз

Здравствена Градина Класичен Целосно Природен Засладувач На Овошје Од Монах, пакување, 8. Оз

DEN 64.32
Достапно е за нарачката

Од стоката

Класичен Целосно Природен Засладувач На Овошје Од Монахздравствена Градина е воодушевена што го носи овој висококвалитетен, 100% сите природни Засладувачи на Кошер Монах, во локалните супермаркети насекаде.Овој природно сладок производ е извлечен од егзотичното монашко овошје, кое античките Кинези го користеле за медицински цели, како и засладувач, со векови. Монашкото Овошје Е натоварено со антиоксиданси и е познато дека е корисно против дијабетес и многу други заболувања. Неговата безкалорична, не-гликемиска содржина го прави безбеден за дијабетичари, страдаат од алергија и оние на режими за слабеење.Засладувачот на монахот за Здравствена Градина содржи Чисто Монашко Овошје и природен Еритритол без никакви вештачки адитиви или полнила; само интензивен, сладок вкус како што сакаше природата. Карактеристики на производот 100% без шеќер. Сосема природно. 0 гликемиски индекс. 0 калории. 0 нето јаглехидрати. Глутен слободен и не гмо. Природно богата со антиоксиданси. Одлично за готвење и печење. Безбедно за дијабетичари. Нема вкус. 6г по пакет. Кошер-Пареве-Нов Плоштад Кашрус. Овде расте сладоста.Секако!. Грижа за вашето здравје. Facebook и Instagram Еритритолот е природен шеќер алкохол кој се наоѓа во некои овошја и зеленчуци. Здравствена Градина НА Њујорк Ад. Пролетна Долина, ЊУЈОРК, 10977.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.