0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Умбра и“ платно уметност од Сју Јачимиц

Трговска марка ликовна уметност „Умбра и“ платно уметност од Сју Јачимиц

DEN 1.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Уметник : Сју jachimiecsubject : Abstract Style : Industrial Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сива и сина апстрактна боја што ја пополнува рамката. Истакнати бои : Греј, сина, бела, тен, светска уметничка група „Тел“ е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сива и сина апстрактна боја што ја исполнува рамката.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.