0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Дополнителен Погонски Ремен

Дополнителен Погонски Ремен

DEN 1.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Дизајниран за проблематични, тешки, силно вибрирачки апликации кои бараат комплети ремени. Функција за врзување-бенд спојувањето на ремените заедно обезбедува стабилност што недостасува во обичните комплети ремени.Дури и распределбата на оптоварувањето помеѓу жиците обезбедува подобра апсорпција на ударното оптоварување.Ременот не може да се преврти или да се лизне од погонот.Уникатниот дизајн на затегнувачки кабел дава дополнителна цврстина на ременот, дополнителна флексибилност и отпорност на удар.Обликуваните засеци го намалуваат стресот на свиткување, особено на макари со мал дијаметар, додека ја трошат топлината.Ги исполнува или надминува Sae J636 спецификации.Гејтс-Управувано Од Можност Додаток Погон Појас.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.