0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Тоа е забава за крави

Тоа е забава за крави

DEN 85.12
Достапно е за нарачката

Од стоката

БИРНЕ МОНАТА Тоа е крава забава! Сладоледот е нашиот нов забавен и вкусен десерт што целото семејство ќе го сака, особено помладите. Сладоледот со вкус на роденденска торта се меша со дарежлива количина на шарени прскалки и сино мрзнување вртејќи го мерменот сладолед. БИРНЕ МОНАТА Тоа е крава забава! Половина галон за сладолед е совршен совршен десерт само по себе, прекрасен третман за роденденски забави, освежувачко задоволство за децата и нивните родители! Истурете малку сладолед во конус на вафли или чинија, на врвот со чоколадо, карамел или јагода кулис, уште неколку попрскувања, а некои млечни производи од Byrne се мавтаат со врвот, вие сте во лекување! Овој десерт е исто така совршен за милкшејк, затоа бидете креативни и уживајте во овој нов третман!. Byrne Dairy е компанија во сопственост на семејство од 1933 година. Ние се гордееме со правење млечни производи со највисок квалитет. Нашите земјоделци сите ветија дека нема да ги третираат нашите крави со хормон за раст на RBST. Забавен и шарен вкус што ќе го сакаат децата и возрасните! Роденденски торта со вкус на сладолед со чипови од дождовница и забавен сино мрзнување!. Уште цел половина галон!. Направено со млеко и крем од крави кои никогаш не биле третирани со хормон за раст на RBST.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.