0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Влажни ЗВУЦИ ВРТЕЖИ Фиксна Стегач Кула Звучници-БЕЛА

Влажни ЗВУЦИ ВРТЕЖИ Фиксна Стегач Кула Звучници-БЕЛА

DEN 479.84
Достапно е за нарачката

Од стоката

Револуција 8 " ЕФГ 4 ом ЕФГ HLCD Кула Звучник. Серијата Revolution ® ја користи нашата комерцијална ТЕХНОЛОГИЈА REV tec. За разлика од повеќето конвенционални дизајни, ТЕХНОЛОГИЈАТА REV TEC обезбедува извонреден волумен и неверојатен квалитет на звукот со целосен опсег на оската и исклучената оска на долги растојанија. Широкото акустично тестирање ја потврди способноста на овие звучници да проектираат волумен на 80 стапки и пошироко без губење на детали или информации. Не само што серијата Револуција постигнува јачина на звук и квалитет на звукот на минимум 80 стапки, туку со ТЕХНОЛОГИЈАТА REV TEC возачот може да ужива во квалитетен звук додека вози надвор од будењето и е речиси паралелен со бродот. Достапно Со Држач За Х, Фиксна Стегалка или Вртлива Стегалка. Продадени во парови. Спецификации. Импеданса : 4 оми . РМС Вати : 200. ВРВ Вати : 400. Одговор на фреквенцијата : 20 Hz ДО 20 KHZ. Чувствителност : 92 db на 1watt/1 метар. Среден Бас : . 8 инчен kevlar засилен efg € конус вуфери со полиуретан опкружувачки. Висока Фреквенција : Про-Аксијален Возач-Коаксијално монтиран Титаниум Дијафрагма Висок Излез Рог Натоварен Компресија Возач . Големина И Тежина . Напред-Назад : 11 1/2 " (292,10 мм). Висат Висина 9 9/16 " (242,88 мм). Ширина : 8 3/4 " (222,25 мм). Висат Тежина : 12,8 фунти / 5,80 кг секој. Забелешка : Сите спецификации се за СЕКОЈ REV8 КОМПЛЕТ Влажни Звуци REV 8 ФИКСНА Стегач Кула Звучници-БЕЛА (Сертифициран Реновиран).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.