0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Мини Брзо Тупаница Стегач - #30050

Мини Брзо Тупаница Стегач - 30050

DEN 173.76
Достапно е за нарачката

Од стоката

Два добри начини за инсталирање брзи стеги за ТУПАНИЦИ се со јакни® или занитвам.Jacknut® навојни инсерти јакните се брз и ефтин начин да се стави орев на место каде што нема пристап за традиционален орев. По дупчење дупка, Јакната се вметнува, а потоа се затегнува со завртката со соодветна големина. "Нозете" На јакната се уриваат за да ја фатат внатрешноста на површината за монтирање, оставајќи трајна навртка за повеќекратна употреба во дупката.Занитвам ореви (најпознат бренд Е Nutserts®) ова се ореви кои можат да бидат занишани во дупчат дупки. Како Јакни овие се особено добри за инсталирање каде што не може да се пристапи до долната страна на дупката за монтирање. За да инсталирате навртки, ќе ви треба посебен вид пиштол за занитвам или ќе најдете гаража што ќе ги инсталира за вас. Држи предмети од 5/8" до 1 3/8" (16 до 32мм) во дијаметар. Секоја стегач поддржува безбедно работно оптоварување од 25 килограми (11 килограми). 2 стеги поддржуваат 50 килограми (23 килограми). Монтира лесно со еден #10 болт. Површина за монтирање : 1 1/2 " х 1 5/6 "(38 х 47мм).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.