0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Raybestos 5001r Професионална Одделение Диск Сопирачка Роторот Одговара изберете: 1984-CHEVROLET CORVETTE

Raybestos 5001r Професионална Одделение Диск Сопирачка Роторот Одговара изберете: 1984-CHEVROLET CORVETTE

DEN 1.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Црниот слој за фузија дава чист, завршен изглед, додека пеглата специфична за апликацијата ја потиснува бучавата и ги одржува сопирачките ладни. Рејбестос Професионално Одделениеовој ротор со целосна покриеност обезбедува најкомплетна линија на ротори специфични за апликацијата на пазарот, која опфаќа 99. Производите вклучуваат триење, ротори, тапани, дебеломер, склопови на центри и хидраулика, совпаѓања или надминува ое форма, вклопување и функција. Тие се отпорни на корозија и обезбедуваат лесна инсталација. Овие ротори имаат напредна технолошка металургија која нуди долготрајна издржливост. Црна фузија слој дава чист, завршен изглед, додека сивата фузија слој може да издржи 300 часа изложеност на солена вода и ја намалува ' рѓата за оптимален проток на воздух и ладење. Рејбестос Р-300крајната надградба, серијата Р-300 се одликува со дизајн На слот За С-Жлеб што го максимизира контактот од рампа до ротор за посилен залак, помазно сопирање и зголемен век на траење на подлогата. 8% од увозот и домашните автомобили, лесни камиони и Теренци. Сите ротори На Raybestos имаат СТАНДАРДИ за цврстина и издржливост во согласност СО SAE, со тесни странични истекувања и варијации на минимална дебелина, така што знаете без оглед на роторот што ќе го изберете дека добивате конзистентен, предвидлив и безбеден производ. Професионална Оценка е исто така достапна Во полициски и средни апликации. Ненасочната завршница на земјата значи дека е подготвена да се инсталира веднаш надвор од кутијата.Рејбестос е светски познат во автомобилскиот резервен пазар како водечки производител на делови за сопирачки. Свртената завршница ја минимизира бучавата и ја подобрува реакцијата и е подготвена за инсталација веднаш надвор од кутијата. Тие се поставени на центарот на тркалата и обезбедуваат брилијантна стабилност на возилото.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.