0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Кумхо Солус Кх П195 55Р Гума Одговара: 2007-Тојота Приус Турнеја, 2003-Нисан Сентра СЕ-Р

Кумхо Солус Кх П195 55Р Гума Одговара: 2007-Тојота Приус Турнеја, 2003-Нисан Сентра СЕ-Р

DEN 1226.24
Достапно е за нарачката

Од стоката

Кумхо Солус КХ16 е гума за сите сезони на голема турнеја специјално развиена за возачи кои бараат перформанси за ракување, влечење преку целата година и удобност. Идеален за спортски купеа и седани, Kumho Solus KH16 прави одлична замена за вашите оригинални гуми за опрема. Се одликува со специјално формулирано соединение на шарите обликувано во симетрична шема на шарите за да обезбеди сигурна влечна сила и во влажно, суво и во лесно снежно време. Дизајнот на шарата се состои од повеќе странични и обемни жлебови со целосна длабочина за да се подобри влечењето на влажните и снежните површини на патиштата. Помагањето да ги апсорбира испакнатините додека одржува одговор е неговата оптимизирана форма на обвивка, контакт со шарите и вкочанетост на страничниот ѕид. Блоковите на шарите со променлив чекор го намалуваат бучавата од патот за да можете вие и вашите патници да уживате во потивки возења. За да извлечете максимум од Kumho Solus KH16, се препорачува да ги користите во комплети од четири. Поддржан е со гаранција за облека од 60.000 милји. Повеќекратни, четири периферни жлебови за ефикасна евакуација на водата и зголемена отпорност на хидропланирање. Една од најтивките гуми На Кумхо со блокови на шарите со променлив чекор што ги минимизира хармониците на патиштата. Внатрешната структура се состои од двојни челични ремени засилени со најлонски појасни ленти за подобрена стабилност и издржливост дури и при возење со голема брзина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.