0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Лолои Втори Рение Затворен Отворен Тексас Слонова Коска 7'-10 10'-10 Област Килим

Лолои Втори Рение Затворен Отворен Тексас Слонова Коска 7'-10 10'-10 Област Килим

DEN 3647.84
Достапно е за нарачката

Од стоката

Пред единаесет години, Килимите Лолој беа компанија со четворица вработени, мала канцеларија во Далас, Тексас и идеја. Верувавме дека иновативниот дизајн, окото за детали и посветеноста на занаетот може да произведат навистина карактеристични килими. Лолои не се обиде да стане само уште една компанија за килими, дури ни најголемата. Наместо тоа, сакавме да бидеме пионери—да ги дизајнираме и рачно изработиме најоригиналните килими во светот. Најистакнатите модни мотиви кои се уверени дека ќе го достоинстват вашиот декор простор, дизајните од колекцијата Рение манифестираат префинетаesетика од соба во соба. Колекцијата Рение е моќност на полипропилен, нудејќи долг живот, одржувајќи ја својата текстура, боја и целокупната убавина во годините што доаѓаат. Со тоа е низок куп овој килим гарантира ниско одржување и лесно чистење. Примерна претстава за современ дизајн, моделите прикажани во колекцијата Рение оставаат софистициран и префинет впечаток кој е многу разноврсен. Одликувајќи се со тексас боја база со слонова коска дизајн акценти. Овие дизајни со моќност се сложено изработени со користење на најсовремена технологија која овозможува детали што не можат да се реплицираат рачно. Тепих рампа препорачува да се спречи лизгање, отворено безбедно. Овој тепих со површина од 7'-10" х 10'-10" е совршен за лесно најистакнатиот распоред на дневната соба, со предните нозе на вашиот мебел на надворешните рабови на тепихот, помагајќи да се соберат заедно и да се усогласи вашиот декор простор. Во спалната соба работи неверојатно поставено хоризонтално под кревет со големина на кралица или крал кон дното, со килим изложен на предната страна и од двете страни. Исто така, прави одличен избор за големи трпезарии.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.