0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Спидбол Арт Оз. Подглазура--Аква

Спидбол Арт Оз. Подглазура--Аква

DEN 0.33
Достапно е за нарачката

Од стоката

Speedball® Подглазурите се идеални за детално сликање, декорација на сграфито, ефекти на акварел, бесплатно сликање со четки и декорација на мишима. Овие непроѕирни глазури нема да се движат или крварат. Првично дизајнирани да настапат во широк опсег на пукање, конус 06-6, овие Подглазури можат успешно да се испукаат конус 10. Палетата на бои Под Глазура се состои од 24 течни бои, вклучувајќи брилијантни црвени и портокали, и оган вистински. Сите бои се безбедни за вечера кога се користат и пукаат според упатствата. Сите бои се без олово. Спидбол Уметност 16 мл. (пинта) Подглазура Користи Аква.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.