0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност „поп уметност графити“ платно уметност од Дејвид Дриотон

Трговска марка ликовна уметност „поп уметност графити“ платно уметност од Дејвид Дриотон

DEN 1530.08
Достапно е за нарачката

Од стоката

Уметник : Дејвид Дриотонубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има гроздобер поп-уметнички колаж со графити и капења. Истакнати бои : зелена, црна, бела, тиркизна, тен, розова, сива, жолтата Давид веќе сликала кога го напуштил семејството дома во портокалова (Вауклуза) за школување како готвач. Пред платното, како зад шпоретот, тој се воодушеви од мешањето на бои, вкусови и безброј можности за неговата имагинација giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Гроздобер поп -уметнички колаж со графити и капења.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.