0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Bando Belt 4PK904F FITS Изберете: 2008- Форд Бик, Форд Флекс

Bando Belt 4PK904F FITS Изберете: 2008- Форд Бик, Форд Флекс

DEN 181.44
Достапно е за нарачката

Од стоката

Bando Belt може да се инсталира на фиксни палки со 2 оски со специјализирана алатка. Целната напнатост може да се постави без прилагодување на тензијата што одзема многу време. Одржува висока напнатост на ременот, дури и по продолжена употреба. Ја елиминира потребата за безжични раце и затегнувачи. Апликациите со употреба на Ace Ace (R) Fit се дизајнирани за подобрување на километражата на гас. Автомобилски погони за додатоци на моторот, како на пример за климатизација . Bando USA OEM квалитет одговара на серпентин појас. FITS SELECT : 2008-2009 FORD TAURUS 6 CYL 3,5 L 2009 FORD FLEX 6 CYL 3,5 L 2008-2009 FORD TAURUS X 6 CYL 3,5 L 2008-2009 MERCURY SABLE 6 CYL 3,5 L 2010-2012 LINCOLN MKT 6 CYL 3,7 L и повеќе- Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.