0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност „есен цвет“ платно уметност од Маргарет Вилсон

Трговска марка ликовна уметност „есен цвет“ платно уметност од Маргарет Вилсон

DEN 583.84
Достапно е за нарачката

Од стоката

Кога не работи, таа победи на сини панделки на натпревари за дрвокрадци и ја обидува раката во стакло што дува и бронзена скулптура. Таа сега дизајнира за непрофитна, илустрира, дизајнира и пишува хонорарни повремено, некогаш освојувајќи ги графичките списанија злато награда за дизајн на лого. После колеџот Маргарет илустрираше за воено списание и беше доста патка од вода во текот на тие години, нејзината специјалност не толку многу воени системи за оружје, како што беше илустрација на децата. На крајот, Маргарет доби работа со Националната федерација за животински свет, помагајќи во дизајнирање, илустрирање и понекогаш пишува за списанието за деца за пет години. На крајот, Маргарет доби работа со Националната федерација за животински свет, помагајќи во дизајнирање, илустрирање и понекогаш пишува за списанието за деца за пет години. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.Уметник : Маргарет Вилсонсубјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарени цвеќиња во бело тенџере.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.