0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Уметнички ткајачи Туарег граничи со килим, сива, 7'10 10

Уметнички ткајачи Туарег граничи со килим, сива, 7'10 10

DEN 2808.96
Достапно е за нарачката

Од стоката

Создавајќи чувство на топлина што ќе зрачи со удобни вибрации низ вашиот простор, колекцијата Чепмен нуди рустикален инспириран шарм ќе го трансформира вашиот простор за украси и ќе биде завист на вашите гости! Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Направено со полипропилен во Турција и нема куп. Само чисто, само една година ограничена гаранција. Машина ткаена во Турција со 100% полипропилен. Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги попречува влезовите . сложените детали додаваат димензија на вашиот простор . дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрено од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневната соба, трпезаријата, кујната и ходниците . Тешка и отпорна на дамки. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина пред да примените решенија за чистење. Се препорачува употреба на подлога за килим за да се спречи лизгање и движење.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.