0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност 'Spice Season VI On Wood' Canvas Art by Daphne Brissonnet

Трговска марка ликовна уметност 'Spice Season VI On Wood' Canvas Art by Daphne Brissonnet

DEN 683.84
Достапно е за нарачката

Од стоката

Уметник : Дафне Brissonnetsubject : Typography Style : Модерни рустични производи Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризираат фразата "Бидете благодарни " во венец на цвеќиња, лисја и гурди.Дафне Брисоннет има секогаш биле привлечени кон убавината на природата. Нејзините рани студии во ботаниката ги отворија очите кон формата, димензијата и суптилните бои на нејзините природни субјекти. Бидејќи открила универзум на неочекувана убавина во цвеќињата и растенијата што ги проучувала, сликањето на овие теми стана важен дел од нејзиниот живот, додека ги открива своите таленти како уметник. Првенствено самоук, Дафне продолжува да ги рафинира своите вештини со присуство на работилници во Франција и САД, како и поблиску до нејзиниот дом во Канада. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фразата „бидете благодарни“ во венец на цвеќиња, лисја и тиква.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.