0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Круша-аквамарин и Лондон Сина Топаз и Карат Т.В. Дијамант 14kt Бело злато Toi et moi прстен

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Круша-аквамарин и Лондон Сина Топаз и Карат Т.В. Дијамант 14kt Бело злато Toi et moi прстен

DEN 5376.00
Достапно е за нарачката

Од стоката

Додадете допир на боја на вашите облеки со овој Миабела Аквамарин, Лондон Синиот Топаз и Дијамант Тои и прстенот на Мои. Изработено во бујно 14-карат бело злато, овој модерен прстен има три аквамарини од круша, поставени од аквамарин (6х4мм) (4х3мм) и еден скапоцен камен-лондон, сино Топаз (8х6мм), монтиран на опсегот за дизајн на кросовер, украсен со 17 дијаманти поставени со тркалезно црево (G-H, I1-I2). Засилен со полирана завршница, овој прекрасен прстен е сигурен дека ќе ја воздигне вашата облека. Координирајте со соодветни или контрастни обоени облеки за беспрекорни настапи. Изработено во 14 KT бело злато. 1-7/8 CT T.G.W. Aquamarine & London Blue Topaz Gemstones. Аквамарин сечење : круша. Големина на аквамарин : 6x4mm, 4x3mm. Лондон сина топаз сечење : круша. Лондон Сина Топаз Големина : 8x6mm. Столки со камења поставени од пронг. 1/10 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Големина на дијамант : 1x1mm, 1,1x1.1 mm, 0,9x0.9 mm. Поставување на дијаманти : Поставете се. Ширина на опсегот : 2,3 мм.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.