0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност „смирена светска мапа“ платно уметност од Моира Херши

Трговска марка ликовна уметност „смирена светска мапа“ платно уметност од Моира Херши

DEN 2.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

- Светска мапа со колони од сива, тен, кафеава и бели ленти што ги исполнуваат континентите. Нејзиниот личен стил е необичен, симпатичен и забавен, со акцент на смели линии и текстура со употреба на гуаче, мастило и дигитални медиуми. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. По дипломирањето на Колеџот за уметност и дизајн на Савана со БФА во илустрација, Моира Херши се пресели во Вермонт за да работи како персонален уметник и дизајнер во „Вајлд Епл“. Нејзиниот личен стил е необичен, симпатичен и забавен, со акцент на смели линии и текстура со употреба на гуаче, мастило и дигитални медиуми. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. По дипломирањето на Колеџот за уметност и дизајн на Савана со БФА во илустрација, Моира Херши се пресели во Вермонт за да работи како персонален уметник и дизајнер во „Вајлд Епл“. Таа е инспирирана од раната рекламна работа на Енди Ворхол и рамните, графички квалитети во делата на Чарли Харпер и Алфонс Муча. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Таа е инспирирана од раната рекламна работа на Енди Ворхол и рамните, графички квалитети во делата на Чарли Харпер и Алфонс Муча.Уметник : Moira Hersheysubject : Map Style : Industrial Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има светска мапа со колони од сива, тен, кафеава и бели ленти што ги исполнуваат континентите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.