0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Microduino STEM MI комплет 3

Microduino STEM MI комплет 3

DEN 1.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Комплетот за мешање 3 ја проширува основната логика на кодирање на понапредни контроли и однесувања. Студентите напредуваат од учењето како да вклучат единствено светло за програмирање и секвенционирање на повеќе активности. Во комплетот 3, учениците учат : поширок спектар на однесување секвенцијална логика што создава меѓусебно поврзани динамични однесувања (мислат паметни домови) увертира за вештачката интелигенција (АИ), човечката логика и како програмирањето ефикасно одговара на овој екосистем. Поширок спектар на однесувања. Секвенцијална логика што создава меѓусебно поврзани динамични однесувања (размислете паметен дом). Увертира за вештачката интелигенција (АИ), човечката логика и како програмирањето ефикасно одговара на овој екосистем.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.