0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Stansport Hooded Peva Rainsuit - Clear - XL

Stansport Hooded Peva Rainsuit - Clear - XL

DEN 0.33
Достапно е за нарачката

Од стоката

Останувањето суво е клучот за удобност на отворено. Stansport Peva Rainsuit ќе ве одржува суви и удобни - сите во компактен, полноправен пакет. За разлика од другите дождови, нашата може да се пофали со уникатни карактеристики за подобрување на удобноста како одвојлив аспиратор со прилагодливо затворање на влечење, панталоните имаат еластична половината и јарем назад со отвори за воздух. Костумот за дожд е јасен. Цела намена за дожд, за училиште, работа, работни места, кампување и сите други влажни/дождливи услови. Направено од 0,08мм траен PEVA, основен материјал што не е олово. Одвојлив аспиратор со прилагодливо затворање на влечење. Електронски заварени споеви за дополнителна заштита на времето. Панталоните имаат еластична половината. Затворање на предниот дел. Јарем се врати со отвори за воздух.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.