0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Цвеќиња во стаклена вазна 2“ платно уметност од Пабло Естебан

Трговска марка ликовна уметност „Цвеќиња во стаклена вазна 2“ платно уметност од Пабло Естебан

DEN 0.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Уметник : Pablo Estebansubject : Floral Style : Eclectic Product Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бели цвеќиња кои седат на чиста вазна. Истакнати бои : жолта, тен, кафеава родена во Сантијаго, Чиле, Пабло присуствуваше на програмата за графички дизајн на Универзитетот во Антофагастас од 1983 до 1985 година и Програма за сликари и дизајн во Уметничката школа на Валпараизо од 1985 до 1988 година. Тој ја започна својата кариера како Ан Наставник по уметност во 1985 година и ги смени патеките во кариерата во 1989 година, за да работи како дизајнер на текстил за студија во Франција, каде што стана доста успешен. Во 2001 година, Пабло отвори свое студио за уметнички дизајн во Валпараизо, Чиле. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Белите цвеќиња кои седат на јасна вазна.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.