0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност „ентериер“ платно уметност од Рамон Касас

Трговска марка ликовна уметност „ентериер“ платно уметност од Рамон Касас

DEN 1530.08
Достапно е за нарачката

Од стоката

Уметник : Рамон Касасубјект : People Style : Trational Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жена во црвен фустан што стои пред вратата. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „ентериер“ платно уметност од Рамон Касас.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.