0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Bolner's Fiesta Brand Chili de Arbol, OZ

Bolner's Fiesta Brand Chili de Arbol, OZ

DEN 94.88
Достапно е за нарачката

Од стоката

Bolner's Fiesta Brand Chili de Arbol е корисен додаток на вашата кујна, чајната кујна. Можете да го користите како основа за салса или во други мексикански рецепти. Овие сушени чили парчиња ги задржуваат долго време, и сè што треба да направите е да додадете топла вода за да ги реконструирате. Дополнителната фенси ознака означува исклучителен квалитет и вкус. Овие пиперки се многу жешки за да додадат огнен удар на скоро секое јадење. Тие имаат многу малку хранливи карактеристики, што значи дека тие се ослободени од маснотии, холестерол и калории. Оваа состојка е лесно да се додаде во речиси секој план за диети. Bolner's Fiesta Brand Chili de Arbol : Не-зрачење. Екстра фенси. 1 мл црвени чили парчиња по торба. 12 кеси по пакет. Додадете топла вода за да се реконструира. Автентична мексиканска состојка. Нема калории или маснотии.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.