0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Божиќ во океанот“ платно уметност од Оксана Зика

Трговска марка ликовна уметност „Божиќ во океанот“ платно уметност од Оксана Зика

DEN 2.00
Достапно е за нарачката

Од стоката

Уметник : Оксана Зиакасубјект : Animalивотински стил : Наутичкопроизвод Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сцена на која е прикажана елка под вода со различни морски суштества. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Оксана Зика „Божиќ во океанот“ платно уметност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.