0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска марка ликовна уметност „спротивни исечоци III“ платно уметност од студиото Пела

Трговска марка ликовна уметност „спротивни исечоци III“ платно уметност од студиото Пела

DEN 0.33
Достапно е за нарачката

Од стоката

Уметник : Pela Studio Subject : Animals Tyle : Glam Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ги карактеризира зборовите "Ноќна був" околу сребрена и златна був со распрскувач на златна боја. Истакнати бои : Бело, жолто, сиво, студиото Тан Пела е составено од истомисленици со седиште во САД и Канада, комбинирајќи ги тековните трендови и класичен дизајн за да се создаде уникатен стил. Користејќи го своето знаење за декор за домови, повратни информации од клиентот и остри око за стил, студиото Пела создава сопствени слики за да одговара на скоро секој изглед или програма. Со комбинирано искуство од над 30 години, оваа студио група на уметници создава постојано проширување на портфолиото на успешни уметнички дела - и се забавува со тоа! Неговата мисија е да им овозможи на потрошувачите да ја искажат својата креативна страна и да донесат нови и уникатни стилови во домот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Зборовите „ноќна був“ околу сребрена и златна був со златна боја распрскувач.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.