0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Примарен сребрен стерлинг сребрен родиум обложен со аметист дијамантски прстен

Примарен сребрен стерлинг сребрен родиум обложен со аметист дијамантски прстен

DEN 454.72
Достапно е за нарачката

Од стоката

Елегантен и стилски, овој зачудувачки сребрен прстен со сребрен прстен од родиум ќе направи прекрасен додаток на секоја колекција на накит. Облечени со октагон од 6х4 мм, виолетова аметист, среде четири гранчиња придружени со тркалезни дијаманти за елегантен дизајн, овој прстен никогаш нема да излезе од стил. Достапно е во големината на прстот 7, Gemstone тежи 0,59 CTTW и ширина на опсегот е 2мм. Метална тежина : 2,19 Грамсјевали Тип : Финринг Стил : Gemstone и Diamond Ringgender : Women's Metal : Sterling Silver Metal Color : Whiteband Sigth : 2mmring големина : 7 Solidgemstone Детали : Детали : Детали : Детали за жени : Тип : Amethyst Color : Purple Shape : Octagon / Emeraldsize : 6mm x 4 Mmweight : 0,59 CTTWQUANTITY : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Детали : Облик : Заокружување : 1 MMWeight : 0.01 CTTWQUANTITY : 2 Jewelry Setting : Paveyour Attections Agires In Compmentary Greent со бела боја За чување или давање подароци.Сат за потекло : Кина Стерлинг сребро, родиум-позлатена, цврста, дијамант, скапоцен камен.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.