0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Otterbo Defender Series Pro Pro Pro The Phone Case за Apple iPhone Plus, iPhone 6s Plus - црно

Otterbo Defender Series Pro Pro Pro The Phone Case за Apple iPhone Plus, iPhone 6s Plus - црно

DEN 639.52
Достапно е за нарачката

Од стоката

Defender Series Pro за Apple i Phone 6 Plus, i Phone 6s Plus е најновата генерација на легендарна заштита од сериите на дефанзивецот Otterbox. Со нови карактеристики и поддршка на нашата испробана гаранција за ограничен животен век на Otterbox, Defender Series Pro обезбедува напредна одбрана за вашиот уред. Defender Series Pro интегрира антимикробно додавање базиран на сребро во случајот што помага да се инхибира растот на микроби и го брани надворешноста на случајот против многу вообичаени бактерии. Ткаењето на адитивот во материјалите за случајот гарантира дека продолжува да го штити вашиот случај 24/7/365 и ја надминува тешката употреба. Премиумот солиден дизајн прикажува чисти линии со удобен зафат. Плус, подигнатиот раб нуди дополнителна одбрана на камера и екран. За да го заокружите овој заштитен пакет, покривките за порт помагаат да се задржат прашината и нечистотијата надвор од вашиот уред. Defender Series Pro исто така вклучува и разноврсен футрола што клипови на ремени и торби и двојки како удар без раце. Defender Series Pro ја обезбедува заштитата за капки што ви е потребна за да го одбраните вашето секојдневно. Трајната антимикробна технологија помага во заштитата на надворешноста на случајот од многу вообичаени бактерии. Случајот е внесена со додаток базиран на сребро, кој постојано го блокира растот на микроби. Заштита на пад од капки, гребење и тамби. Премиум солиден дизајн со удобен зафат. Компатидно полнење со безжично полнење. Подигнатиот раб ги штити камерата и екранот. Пристаништето ги покрива нечистотијата, прашината и леќата од влегување во дигалки и пристаништа. Фурката работи како клип за појас и без раце. Не ве штити, екранот, првенствено внатрешни парчиња или футрола.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.