0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Berri Lyte Acai и Cherry Organic Pediatric Electrolite сорта на сорта, природно, растително-базирани, пакет, литар

Berri Lyte Acai и Cherry Organic Pediatric Electrolite сорта на сорта, природно, растително-базирани, пакет, литар

DEN 0.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Berri Lyte Acai и Cherry Organic Electrolite сорта со разновидност - случај од 4 - 1 литар. Во Бери Лит, веруваме дека никогаш не треба да компромитирате кога станува збор за грижа за себе или за малку. Затоа Бери Лит е направен со органско овошје и зеленчук и само електролити базирани на растенија без вештачки состојки. Затоа што заслужувате ефикасен лек кој е органски, вкусен и 100% без компромис. Затоа зедовме сè, од органски природни извори на растително ниво, како кокосова вода, гуава, сладок компир и маки суперибери и ги спакувавме во секое шише Бери Лит. Без разлика дали вие или вашите малечки имате грип, студ или само ви треба засилување, Бери Лит е тука за да ве задржи хидрирани со 1-то раствор на органски електролити со седиште во светска фабрика. За секое продадено шише, Berri® Brands прави донација за да посакаме на Teen®, 501 (в) (3) непрофитна организација која им помага на финансирањето на желбите за деца кои се борат со карцином. Одобрено педијатар. Бери Лит е 1-ви светски растенија со седиште во УСДА, овластен органски електролитен пијалок за бебиња, новороденчиња, мали деца и деца. Престанете да се борите со вашите деца за да пиете засилувачи на електролити без вкус и да ги третирате со одлично дегустација на Бери Лит! Тие ќе го сакаат тоа!. Педијатриски орален раствор на електролит. УСДА сертифициран органски. Педијатар одобрен за превенција на дехидрација и надополнување на електролити. Електролити базирани на растенија со витамин Ц и цинк. Без вештачки состојки. Децата го сакаат тоа. Бери Лит не содржи прашок во прав! Доенчиња, бебиња, мали деца и деца го сакаат вкусот и дури и не сфаќаат дека е здраво! За забавна идеја за време на тие жешки месеци, замрзнете го Бери Лит и направете неколку вкусни замрзнати мраз сок од мраз! Децата го сакаат Бери Лит Попс!.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.