0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Трговска Марка Ликовна Уметност Источен Бохо И Теал Платно Уметност Од Портфолио На Диви Јаболка

Трговска Марка Ликовна Уметност Источен Бохо И Теал Платно Уметност Од Портфолио На Диви Јаболка

DEN 2.00
Достапно е за нарачката

Од стоката

Уметник : Портфолија На Диви Јаболка Предмет : Цветен Стил : Боемски Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има син цвет пејсли насликан на бела позадина.Портфолио/Фотографија На диви Јаболка ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички директори. Користејќи пронајдени предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се осврнува на тековните трендови во дизајнот. Нашите дизајнери Се Лори Честер, Гречен Греј-Бјукенан, Моира Херши, Елис Робишо, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шихан и Лора Маршал. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. сина пејсли цвет насликани на бела позадина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.