0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Гудјер Серпентин Појас, 7-Ребро 88 Должина Одговара избери: 1997-ДОЏ РАМ 1500, 1997-ДОЏ ДАКОТА

Гудјер Серпентин Појас, 7-Ребро 88 Должина Одговара избери: 1997-ДОЏ РАМ 1500, 1997-ДОЏ ДАКОТА

DEN 662.24
Достапно е за нарачката

Од стоката

Goodyear Појаси има развиено мулти V-појаси кои ги исполнуваат или надминуваат барањата ЗА OE, обезбедувајќи долг век на траење на ременот и тивко работење. Вратете ја ефикасноста на системот за погон на ременот со инсталирање на нов Појас За Добра Година. Ги исполнува Или Надминува Спецификациите НА ОЕМ; Долготрајно Гумено Соединение ЕПДМ. Комерцијална гумена формулација за тивко работење. Членовите на синтетичката напнатост со избалансиран кабел за извртување обезбедуваат неутрално следење при трчање.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.