0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
10М-Ц ф 2. ЕД Како NCS Canon Ef-S Тип Објектив За Канон Дигитални SLR Камери

10М-Ц ф 2. ЕД Како NCS Canon Ef-S Тип Објектив За Канон Дигитални SLR Камери

DEN 2.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Објективот со Ултра Широк Агол од 10мм Ф2, 8 на рокинон е најновиот додаток на неговиот високо ценет асортиман на прости, фиксни држачи, леќи со широк агол. Специјално дизајниран за апс-Ц камери, користи Нано Кристален Систем За Обложување Против Рефлексија, Елементи На Асферични Леќи и Екстра Ниско Дисперзивно Стакло за да обезбеди ултра широк поглед на рамката со високи перформанси еквивалентно на леќа од 15мм (16мм за Канонски АПС-Ц ДСЛР?и) на камера со целосна рамка. Аголот на гледање од 106 степени со неговата брза решетка f/2.8 обезбедува перформанси што ги бараат архитектонските и пејзажните фотографи за да доловат драматични перспективи додека неговата екстремна длабочина на поле и 9.5? (.24м) способноста за затворање фокус им овозможува на комерцијалните фотографи и новинари кои работат во тесни простори да ја добијат потребната снимка. За Канонски камери со целосна рамка, видете го канонот НА Рокинон Еф Тип 14мм Ф2. 8 објектив. Минимално растојание за фокусирање : 9,45 инчен Систем за Нано Кристално Обложување (NCS) за зголемен пренос на светлина и намалени внатрешни рефлексии. Максимален Дијаметар : 3,43 инчи (87мм).Брз F28 максимална решетка + блиско фокусирање до 95 инчи = максимална разноврсност во сите услови на снимање. Оптимизиран за одличен оптички квалитет и вистинска ултра-широка покриеност од 106 степени до работ со дигитални фотоапарати На сензорот Канон АП-Ц. Користи 3 елементи со висока прецизност (2 Асферични + 1 ЕД) за супериорен квалитет на сликата. Внатрешен систем за фокусирање (АКО) - должината не се менува и предниот елемент не ротира - ја одржува интегрираната хауба за леќи од типот на ливчиња правилно ориентирана.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.