0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Хилман Група 5 8 Цинк-Обложени Челик Превоз Болт

Хилман Група 5 8 Цинк-Обложени Челик Превоз Болт

DEN 1.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Завртките за превоз се дизајнирани да прицврстат дрвено лице или на дрвена или метална рамка. Неговата рамна глава е дизајнирана да ја елиминира потребата за рамна мијалник и да обезбеди полу-рамна завршница на апликациите. Квадратната долна страна на главата е само-заклучување за да се елиминира вртењето и потребата за алатка за возење. Позлата со цинк е отпорна на ' рѓа и обезбедува убава, конзистентна завршница, но можеби нема да работи за сите надворешни проекти. Мулти-материјална Функција. ГЛАВА СО НИЗОК ПРОФИЛ : Мазна, куполна глава. НЕ Е ПОТРЕБЕН МИЈАЛНИК : Квадратни брави за рамо во материјал. ПРЕПОРАЧАНО ПРЕТХОДНО ДУПЧЕЊЕ : за инсталација, дупчете дупка во материјалот што одговара на дијаметарот на завртката. ФИНИШ ОТПОРЕН НА КОРОЗИЈА : цинк позлата нуди умерена заштита од ' рѓа и корозија. Еден (1) Ц-Пак по единица што може да се продаде.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.