0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Комплет За предна Сопирачка за Напојување Со Дупчат И Дупчиња Ротори И Керамички Влошки За Сопирачките К4701

Комплет За предна Сопирачка за Напојување Со Дупчат И Дупчиња Ротори И Керамички Влошки За Сопирачките К4701

DEN 2.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Ова ја одржува температурата на вашите сопирачки надолу за време на екстремни работни услови. Направете ги сопирачките правилно со Комплетот За спортски сопирачки Z23 Evolution Z23. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - одржувајќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, непречено сопирање. Овој Комплет За Запирање На Струја е дизајниран да обезбеди мала надградба без прашина и бучава во текот на вашиот систем за сопирање на залихите. Керамичките влошки за сопирачки со ниска прашина се зајакнати со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението. Роторите се фрлаат користејќи ја најдобрата металургија Г3000 со строги толеранции НА ОЕ - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се прават никакви модификации. Тие се без прашина, без бучава и ви даваат зголемена моќ на сопирање без да ја жртвувате секојдневната возливост. Сребрениот Цинк дихромат се нанесува на сите дупчат и дупчиња ротори, тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку и помагаат да се спречи ' рѓа и корозија. Комплетот За Надградба На Сопирачките Z23 го олеснува завршувањето на работата на сопирачките со вклучување на се што ви треба : совршено усогласени дупчени и дупчиња ротори, Z23 Еволуција Спортски керамички влошки за сопирачки Од јаглеродни влакна, надграден хардвер и лубрикант со високи перформанси. Керамичка Подлога за сопирање за напојување И Комплет За Ротор Со Дупчење И Дупчиња •Дизајниран да ги подобри перформансите на сопирањето на вашето секојдневно возило [за влечење, влечење, трки или мускулни автомобили видете ги нашите други решенија за комплет за сопирање] •керамичките сложени влошки за сопирање од Јаглеродни влакна значително ги подобруваат перформансите на сопирањето •ниско сопирање на прашина потврдено преку тестови на 3-та страна на возилото во лос Анџелес, покажувајќи во просек 30% помалку прашина наспроти ОЕ •Двоен слој гумени Шипки Со висока Температура Изолираат Бучава За Практично Тивко Сопирање •дупчат и дупчиња ротори за максимално ладење • вклучува дупчат и дупчат ротори на сопирачките, z23 влошки за сопирачки и хардвер За инсталација •одговара : land rover lr2 2015-2008.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.