0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Почетна Оптоварување Ќелија Рачно притискање-Повлечете мускул Тестер динамометар

Почетна Оптоварување Ќелија Рачно притискање-Повлечете мускул Тестер динамометар

DEN 479.84
Достапно е за нарачката

Од стоката

Основниот® хидрауличен динамометар за притискање има капацитет од 50 фунти. Лцд-мерачот има електронски систем за нулта калибрација, максимално јасно копче, вклучување максимално и тековно читање, вклучување lb / kg, 2 aaa батерии (вклучени). Динамометарот е совршен за мерење на јачината на мускулите, анализа на работни задачи и евалуација на функционалниот капацитет (FCE). Динамометарот е лесен и пренослив. Динамометарот е спакуван со 3 подлошки за туркање (обложени закривени, обложени директно и кружни), 1 кука за влечење и 1 кука за заклучување. Може да се користи со платформа за подигнување (продадена одделно) за спроведување на тестови за мускулна сила и функционален капацитет. Компатибилен Со рачки со единечен и двоен зафат (се продава одделно). Читањето на силата може да се гледа како килограми или килограми. СЕ Сертифицирани. Доаѓа во заштитна торбичка за носење. Дигитален Лцд-мерач-50 фунти. Сила што Резултира со капацитет прикажана во килограми, килограми или Њутн. Латекс Слободен. Компатибилен Со основната единечна и двојна рачка за тестирање.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.