0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
На Петтото Место Целосно Издание

На Петтото Место Целосно Издание

DEN 255.84
Достапно е за нарачката

Од стоката

Дигитално повторно совлада две колекции НА ЦД-А што ги содржат комплетните снимки Од Квинтетотolк Делфи Со Букер Литл во живо во Кафулето Пет Места во 1961 година. Овој материјал првично се појави на три одделни Лп (Erк Делфи На Петте Места Волс. 1 е висок музички квалитет, но и поради фактот што и двајцата талентирани мажи рогови починаа на нежна возраст набргу потоа. Букер Литл почина на 5 октомври 1961 година, на 23-годишна возраст, А Долфи на 29 јуни 1964 година, на 36-годишна возраст. Суштински Џез Класици. На Пет Место Целосно Издание (ЦД).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.