0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Перформанси на ерл 1200890ерл Електрична Пумпа За Гориво

Перформанси на ерл 1200890ерл Електрична Пумпа За Гориво

DEN 2.33
Достапно е за нарачката

Од стоката

Апликации за улични/Ленти За Јаглехидрати Или ЕФИ Поддржува до 900 Ефи Или 1050 Јаглехидрати HPCompatible Со Пумпа Гас*, Тркачки гас, Дизел или Е85;Пумпите За Гориво Во Линија На Ерл се дизајнирани да бидат совршен придружник на вашиот тркачки автомобил со карбуриран или вбризгуван гориво, теренски камион или кој било мотор на кој му треба гориво! ПУМПИТЕ ЗА гориво HP ® имаат oem gerotor технологија која дава лесна, тивка работа и издржливост од 100.000+ милји во рентабилно, привлечно пакување. ПУМПИТЕ ЗА гориво HP_ Се компатибилни со тркачки гас, е-85 и дизел и можат да се користат во тркачки апликации со системи за полнење од 18,5 волти до 80 psi.; Палка алуминиумска конструкција за издржливост и добар изглед. -8 влез/излез на о-прстен за висок проток и супериорно запечатување. Одлично за употреба со карбурирани или ефи апликации. Целосно потопен во резервоарот за сопствени апликации, заштеда на простор и помалку водовод. Компатибилен со 12v до 18.5 v системи за улична или расна употреба. Компактен (7,5 - € долго x 3 - € широк x 2,75 - € високи) за лесна инсталација на шини на рамки или други тесни области. Докажана издржливост над 3.000 часа во бензин или дизел горива. Тежи само 3,1 килограми. Тековното извлекување на 43 пси и 13,5 вдц е 8,6 засилувачи. Не е наменета за употреба на авиони од било кој тип.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.