0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Голден Гејт Ц - Премиер Хардшел Акустична Гитара Случај

Голден Гејт Ц - Премиер Хардшел Акустична Гитара Случај

DEN 0.33
Достапно е за нарачката

Од стоката

Голден гејт нуди и целосна линија на современи дизајнирани кутии со инструменти со тврда обвивка. Секој случај Премиер модел нуди највисоко ниво на заштита што се очекува од квалитетна дрвена тврда обвивка, но сето тоа по цена што ви овозможува да се фокусирате на инструментот што планирате да го ставите внатре. Сите случаи на акустична верзија се направени со заоблени врвови за дополнително подобрување на нивото на цврста заштита што ја обезбедуваат овие случаи. Голден Гејт Ц-1514 Премиер Хардшел 000 Акустична Гитара Случај : тешки 5-слоеви дрво јадро структура обезбедува сила и заштита за вашата гитара дали во транзит или во складирање. Ултра-силната заоблена врвна конструкција обезбедува уште поголема заштита од стандардните куќишта со рамен врв. Густа подлога од пена и црни кадифни линии внатрешниот и џебот за додатоци за да се осигурате дека вашата гитара останува безбедна одвнатре. Тројно позлатен месинг хардвер и заклучувачки брави стенд-ап за повторна употреба и обезбедуваат дополнителна безбедност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.