0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Диабло во. Диа. во. Алуминиум Оксид Метал Пресек Диск пк

Диабло во. Диа. во. Алуминиум Оксид Метал Пресек Диск пк

DEN 2.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Премиум дисковите за отсекување на метали на диабло обезбедуваат супериорни перформанси и зголемена продуктивност. Одликувајќи се со премиум мешавина од алуминиум оксид, овие дискови го пресекуваат материјалот побрзо од другите дискови за отсекување и нудат дополнителен долг век на траење. Премиум мешавина од алуминиум оксид-формулација со супериорен квалитет дизајнирана за брзо отстранување на материјалот и долг век на сечење. Диабло 12 во. Диа. х 1 во. Алуминиум Оксид Метал Пресек Диск 1 пк за употреба на метални апликации, вклучувајќи челик, нерѓосувачки, леано железо и лим. Целосно засилен за употреба во рачна работа. Идеален за употреба кога работите во тешко достапни области. Средна должност. Компатибилен со метални пили.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.