0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Nokian HAKKAPELIITTA R SUV Зима 235 65R 110R XL SUV КРОСОВЕР Гума Одговара: 2017-КАДИЛАК XT Луксуз, 2017-Гмц Акадија СЛЕ

Nokian HAKKAPELIITTA R SUV Зима 235 65R 110R XL SUV КРОСОВЕР Гума Одговара: 2017-КАДИЛАК XT Луксуз, 2017-Гмц Акадија СЛЕ

DEN 0.33
Достапно е за нарачката

Од стоката

NOKIAN Hakkapeliitta R5 SUV 235/65 R18 110r Xloverviewn NOKIAN Hakkapeliitta R5 SUV е зимска гума без навртки, Теренци и лесни камиони. Прилагоден за да ги задоволи потребите на моќните и големите возила, ТЕРЕНЕЦОТ Hakkapeliitta R5 нуди оптимизирана стабилност, издржливост и отпорност на абење додека прецизно и сигурно управува со високите оптоварувања на тркалата. Одличните перформанси на мразот се загарантирани со уникатните Кристали за Држење На Арктикот, додека Силните Странични Ѕидови на Arмид нудат зголемена издржливост и отпорност на пункција. Кристалите за зафат на арктикот во рамките на шарата работат како вградени столпчиња за да го зголемат стисокот, дури и кога гумата се истроши, во зимски временски услови. Дизајнот со двоен Блок зафат ги подобрува перформансите на стисокот и ракувањето. Strongмид Силните Странични Ѕидови ја зголемуваат издржливоста и отпорноста на пункција за да ја заштитат гумата од оштетување, а истовремено ја зголемуваат јачината и носивоста на товарот. Зимскиот Безбедносен Индикатор во шарата им овозможува на возачите визуелно да ја видат преостанатата длабочина на шарата на нивната гума. Изграден со природна гума, рециклирано управување и масла добиени од растенија и борова смола за дополнително намалување на влијанието врз животната средина. Големина : 235/65Р18. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2010-16 Кадилак СРХ Луксуз 2020-23 Шевролет Блејзер ЛТ 2020 Кадилак ХТ5 Премиум Луксуз 2021-23 Кадилак ХТ5 Ливери 2019 Шевролет Блејзер Л 2022-23 Кадилак ХТ6 Луксуз 2011 Сааб 9-4Х Премиум и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.