0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Acdelco Професионален Погонски Ремен Затегнувач Собранието Со Макара Одговара Хонда Граѓански

Acdelco Професионален Погонски Ремен Затегнувач Собранието Со Макара Одговара Хонда Граѓански

DEN 1.67
Достапно е за нарачката

Од стоката

Професионалниот, премиум резервен Автоматско Затегнување На Ременот ACDelco е дизајниран за Системи За Погон На Дополнителен Ремен (ABDS) за кои е потребен автоматски затегнувач на ременот. Обезбедува правилно затегнување на ременот, усогласување и амортизација за супериорни перформанси и обезбедува целосна покриеност на линијата за домашни, увозни и тешки апликации. Неговиот патентиран систем за амортизација на вибрации го зголемува животот на затегнувачот, ременот и дополнителната компонента и неговиот дизајн на торзиона тркалезна пружина обезбедува конзистентна напнатост и не дозволува контаминација. Овој премиум резервен автоматски затегнувач на ременот е произведен за да ги исполни вашите очекувања за вклопување, форма и функција. Додаток Погонски Ремен Затегнувач Собранието Дополнителни Карактеристики Боја : Природно. Одговара Изберете : 2007-2011 ХОНДА ГРАЃАНСКИ 4 Цил 1,8 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.