0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Уникатен Разбој Геометриски Решетки Фриз Килим ,3' 0 3' 0 ,Жолта

Уникатен Разбој Геометриски Решетки Фриз Килим ,3' 0 3' 0 ,Жолта

DEN 6400.00
Достапно е за нарачката

Од стоката

Од Колекцијата Фриз Со Решетки, овој тепих со геометриски дезен е инспириран од решетките во лозјата на антиката. Исто како што лозите се качуваат нагоре, нашите очи се насочени кон решетката во преден план. Текстурираната позадина обезбедува длабочина и контраст. Достапен во низа текстури и бои, овој тепих што лесно се чисти има среден куп. Карактеристики на производот : Боја(И) : жолта и слонова коска. Машина направена. Среден куп. Поддршка : да. Геометриски решетки шема тркалезна област фрли килим. Се препорачува само за внатрешна употреба. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 3 ' дијаметар. Висина на купот : 0,33". Материјал(и) : полипропилен. Поддршка : Памук Жолта и слонова коска тркалезна област фрли килим. Машина направена и среден куп; геометриска шема на решетки. Чистење без напор; отпорен на дамки; не пролева. Се препорачува за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Кружниот килим има дијаметар од 3 стапки.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.