0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Да Винчи Четка Казанео Акварел Перо, 6

Да Винчи Четка Казанео Акварел Перо, 6

DEN 183.04
Достапно е за нарачката

Од стоката

Четката За Акварел Казанео е одлична за акварел, гуаче, акрилик, свилено сликарство, калиграфија и мастило. Се одликува со ново брановидно синтетичко влакно развиено од да Винчи, пробив во технологијата на синтетичка четка. Великодушно големина и облик на рака, неговата единствена точка овозможува целосни потези низ хартијата, додека се враќа во совршена точка. Црна лакирана рачка. Стручно направени. Произведено Во Германија.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.