0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Хукер 2401-1хкр Заглавие За Издувни Гасови Одговара на избери:, ШЕВРОЛЕТ НОВА

Хукер 2401-1хкр Заглавие За Издувни Гасови Одговара на избери:, ШЕВРОЛЕТ НОВА

DEN 2238.08
Достапно е за нарачката

Од стоката

Компатибилен со 67-69 Камаро, 68-74 Нова : 396-502 Големина Цевка 2.25 во. х 28 во. - 35 инчи., Колектор Големина 4 во., Колектор Должина 12 во., Форма на пристаниште : Тркалезна; заглавијата На трката Што Се Прилагодуваат На Курва ви овозможуваат да го промените заглавието примарни должини на цевки, должини и дијаметри на колекторот и типови на колектори (Класични 4 во 1, Споени и Сплит-Проток). Со менување на односот помеѓу примарната должина и дијаметарот и должината на колекторот можно е да се зголеми или намали излезниот вртежен момент и коњски сили на кое било специфично Ниво На Р.П. М. За масна патека примарните или колекционерите на заглавието може да се скратат за да се намали нискиот вртежен момент за подобра влечна сила. Колекторите со поголем дијаметар исто така ќе го намалат нискиот вртежен момент. На добра патека со многу залак, проширувањето на прелиминарните избори или колекционерите ќе ја собере долната крајна моќ за потешко лансирање и прекрасно, На Пр.Помалите дијаметри на колекторот исто така ќе го зголемат нискиот вртежен момент. Хукер прилагодливите заглавија однесоа повеќе професионални возачи на шампионатот од која било друга марка.; Долга Транзиција Колектори. Долги Должини На Цевки. Монструозен Вртежен Момент Со Низок Среден Опсег. Чувајте Ги Врвните Коњски Сили. Обезбедува Најдобро Вклопување. Најтрајни Достапни.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.