0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Ролинг Стоунс -- Најдоброто Од Абко Годините: Автентично Јазиче За Гитара, Книга Со Тврд Повез

Ролинг Стоунс -- Најдоброто Од Абко Годините: Автентично Јазиче За Гитара, Книга Со Тврд Повез

DEN 1855.52
Достапно е за нарачката

Од стоката

Ова колекционерско издание на тврд повез на 50-годишнината содржи целосни транскрипции на ЈАЗИЧИЊА за ГИТАРА за 50 класици од раните камења од нивните абко години. Ова се целосно нови аранжмани со најточни транскрипции од сите легендарни делови за гитара Од Кит Ричардс, Брајан Опеѕонс и Мик тејлор. Книгата доаѓа и со дел од најкласичните рифови На Кит. Песните внатре се избрани од 12 х 5, Последици, Банкет За Питачи, Помеѓу Копчињата, Големи Хитови (Плима И Зелена Трева), Деца од декември (И Сите), Цвеќиња, Жешки Карпи 19641971, Нека Крвари, Метаморфоза, Лепливи Прсти, Нивното Сатанско Величествено Барање и многу повеќе! Наслови : 19-Ти Нервен Слом * 2000 Светлосни Години Од Дома * Како Што Минуваат Солзите * Девојка Од Задната Улица * Кучка * Кафеав Шеќер * Не Ме Слушаш Како Тропам * Дете на Месечината (рмк) * Земја Свирка * Глуварче * Мртви Цвеќиња * Почитуван Доктор * Фабричка Девојка * Симни Се Од Мојот Облак * Засолниште За Дај Ми * Дали Сте Ја Виделе Вашата Мајка, Бебе, Како Стои во Сенка? * Срцето На Каменот * Хонки Тонк Жени * Јас Сум Слободен * Сега Е Готово * Сложувалка * Скокање' Џек Флеш * Лејди Јапеејн * Последен Пат * Нека Крвари * Ајде Да Ја Поминеме Ноќта Заедно * Живејте Со Мене * Меморандум Од Тарнер * Полноќ Рамблер * Мајмун Маж * Мал Помошник На Мајката * Без Очекувања * Надвор Од Времето * Насликајте Го, Црно * Падобранска Жена * Играјте Со Оган * Руби вторник * Сол На Земјата * (Не Можам Да Добијам Не) Задоволство * Таа Е Виножито * Пајакот И Мувата * Скитник Мачка Блуз * Уличен Борбен Човек * Глупава Девојка * Нишај * Сочувство За Ѓаволот * Под мојот Палец * диви коњи * Не Можете Секогаш Да Го Добиете Она Што Го Сакате * Го Добивте Среброто. • Автор : Ролинг Стоунс • ИСБН : 9780739095171 • Формат : Тврд Повез • Датум На Објавување : 2013-09-01.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.