0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Примарно Злато Карат Бело Злато Розова Сафир Ааа Дијамантски Прстен

Примарно Злато Карат Бело Злато Розова Сафир Ааа Дијамантски Прстен

DEN 5836.80
Достапно е за нарачката

Од стоката

Атрактивен и привлечен, овој безвременски прстен од бело злато од 14 карати е украсен со прекрасен тркалезен розов сафир и дијаманти СО јасност СИ2/СИ3. Сигурно ќе го подигнете вашиот моден количник овој прстен во стилот на ореол е достапен во големина на прстите 5. Скапоцениот камен тежи 0,72 cttw, а дијамантите тежат 0,36 cttw.Метална Тежина : 2,67 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златно Злато Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 2ммринг Големина : 5гемстоун Детали : Тип : Сафирпородилен Камен Месец : Октомвриколор : Розова Сече : Фацетиранформа : Тркалезна Големина : 5ммвежина : 0,72 cttwquanty : 1jewerthstone поставување : Prongdiamond Детали : јасност : Si2/Si3color : g-Ibirthstone Месец : Aprilcut : Facetedshape : Тркалезна Големина : 1.5 mmweight : 0.36 cttwquanty : 24jewerthsetting : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци Со Бел Лак, совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Дијамант, Сафир.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.