0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Гербер бебе девојки ромпери, 2 пакувања

Гербер бебе девојки ромпери, 2 пакувања

DEN 1.33
Достапно е за нарачката

Од стоката

Нашите бебешки родери имаат задник и внатрешни прицврстувачи на бутовите, така што ставањето и полетувањето на облеката е што е можно полесно. Дајте им на нашите ромери на сопственото дете или како внимателен подарок за туширање за бебиња.Нашите ромци за бебиња се слатки, обични облеки за бебиња што ги баравте. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEXâ® #16. Снажбите без гужва се безбедни, но сепак се лесни за прицврстување и непостојани.94317 Hohenstein htti www. Едниот ромпер има удобни ракави на вратот и капачето на екипажот, другите резервоари за ракави за стилски, но обичен изглед кој е совршен за играње дома или излегување на градот. Внатрешните прицврстувачи на бутовите исто така помагаат да се забрзаат промените во пелена.oeko- /Standard100 вклучува две роматери за бебиња. Плус, оваа облека за бебиња е супер лесна за грижа. Стандард 100 од OEKO-Texâ® #16. Овој пакет содржи два ромери. Вклучува еден бел резервоар со врвен ромпер со сите виножити печати и лакови на ленти и средно. Ткаенина : 100% памучен дрес. Карактеристики на задната плоча и внатрешните прилепувања на бутовите за брзи и едноставни промени. Оваа лесна ткаенина помага да се задржи вашето малечко ладно и среќно кога температурите се зголемуваат. Машинско миење / сушење суво. Вклучува еден ромпер со сина капа на ракав со бел полко -точки печатење и екран и печатење на сонце за печатење на сонце. Секој ромпер може да се измие и да се исуши, повторно и време, без абење и солза. Прицврстувачите што ги користиме се прицврстувачи без гужва кои остануваат безбедни, но се лесни за прстите да се отворат и затворат.94317 Hohenstein Htti www. Го имавме овој производ независно сертифициран со Стандард 100 од ОЕКО-Текси, така што не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Секоја ромпер за девојче е направено со мека памучна маичка, супер дише ткаенина што е совршена за тоа кога е жешко.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.