0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Објавете Реверзибилни Кошаркарски Шорцеви, Големи, Морнарички И Бели Девојки

Објавете Реверзибилни Кошаркарски Шорцеви, Големи, Морнарички И Бели Девојки

DEN 3.00
Достапно е за нарачката

Од стоката

Шампро Пост Кошаркарските шорцеви овозможуваат слободно движење, што ги прави идеални за многу атлетски намени-тимска пракса, тренинзи и загревање во кошарка, хокеј, одбојка, фудбал, лакрос и многу повеќе. Тие се исто така одлични за физичко образование, џогирање или вежбање. Изработени се од лесна полиестерска ткаенина за крајна дишење, со еластичен појас од 1,5" покриен со влечење за да обезбеди оптимална удобност додека овозможува прилагодување за совршено вклопување. Технологијата На Погонска Опрема на ткаенината ја отстранува влагата за да ги одржува спортистите суви и удобни. Достапно во женски големини S-2 XL и големини на девојки S - L за да одговара на спортисти од која било возраст и ниво на вештина. Женските големини имаат инсем од 8 инчи; големините на девојчињата имаат инсем од 6 инчи. Овие кошаркарски шорцеви се реверзибилни, што ги прави одлични за гребнатини и практики. Едната страна има цврста боја со бели странични влошки и може да се претвори внатре-надвор за да се трансформира во бели шорцеви со странично вметнување во боја. Изработени од лесна полиестерска ткаенина со мрежести странични влошки за крајна дишење. 2 " покриениот еластичен појас со реверзибилен кабел за влечење обезбедува оптимална удобност додека овозможува прилагодување за совршено вклопување. Технологијата за возење Опрема ја отстранува влагата за да ги одржува спортистите суви и удобни. Достапно Во големини на девојки С-Л за да одговара на млади спортисти од која било возраст и ниво на вештина. Младите големини имаат 6" инсем.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.