0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Данок 0.00
Тотализиран 0.00
Dorman 970 - Пред Возачот Страна Abs Брзина Сензор За Специфични Модели Hyundai Одговара изберете: 2001-HYUNDAI ELANTRA

Dorman 970 - Пред Возачот Страна Abs Брзина Сензор За Специфични Модели Hyundai Одговара изберете: 2001-HYUNDAI ELANTRA

DEN 1.00
Достапно е за нарачката

Од стоката

Овој сензор за брзина НА ТРКАЛАТА со ДИРЕКТНА замена одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот сензор за опрема. Изработен од квалитетни материјали со електрични конектори во фабрички стил, овој сензор е дизајниран и тестиран да биде издржлив и сигурен. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - овој сензор ЗА брзина НА тркалата ABS точно одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот сензор за опрема за да ги врати безбедните перформанси на сопирањето во сите услови. Издржлива конструкција - овој сензор за брзина на тркалата е направен од квалитетни материјали за да се обезбеди сигурна поправка и долг работен век. Економично решение-нуди оригинален квалитет на опремата по конкурентна цена. Тестиран квалитет - овој сензор ЗА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ претрпе пробно и материјално тестирање за да обезбеди квалитетно вклопување и сигурни перформанси. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Хјундаи Елантра : 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.